Bern ve Basel`de ARMENAK belgeseli izleyici ile buluştu

“Alnında kılıç yarası; ARMENAK” belgeseli İsviçre’nin Bern ve Basel şehirlerinde izleyici ile buluştu.

Yarım asırlık şanlı mücadele tarihimizde ölümsüzlüğe uğurladığımız yoldaşlarımızın anısı yolumuzu aydınlatan birer meşaledir. Onlardan bize miras kalan mücadele geleneğini kesintisiz sürdürmek aynı zamanda onların anılarına ve düşüncelerine sahip çıkmakla da doğrudan ilintilidir. Mayıs Kollektifin hazırladığı “Alnında kılıç yarası; ARMENAK” belgeseli Türkiye devrimci hareketini bir yönüyle kayıt altına alma, tarihe not düşme açısından da önemli bir belgesel çalışma olmuştur.

31 Mart’ta Bern’de, 2 Nisan’da Basel’de izleyici ile buluşan “ARMENAK” belgesel gösterimi öncesi İsviçre’nin Bern, Basel, Biel ve Fribourg şehirlerinde yoğun bir afiş çalışması yapılarak belgeselin tanıtımı sağlandı. Her iki salonda da gösterim öncesi PARTİZAN adına bir konuşma yapıldı. Yapılan konuşmada Armenak Bakır yoldaşın komünist kimliğinin yanı sıra ERMENİ kökenli olması nedeniyle de egemenlerin özel hedefi olduğu vurgusu dikkat çekiciydi.

Belgeselde; Armenak Bakır’ı yakından tanıyan mücadele yoldaşları onun kararlı bir militan, devrimci duruşuyla ve komünist kişiliğiyle faaliyet gösterdiği alanlarda halkın yoğun sevgisini kazandığını söylediler.

Her iki gösteride  izleyicilerin büyük beğenisi ile karşılandı.

AHM İsviçre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir